Strona główna > Strefa wiedzy > Blog > Idealny prezent na baby shower

Idealny prezent na baby shower

Idealny prezent na baby shower

Autor: Zespół Natural Baby Care

Data publikacji: 8 lipiec 2024

Czas czytania: 5 minut

Baby shower to wyjątkowe wydarzenie, które celebruje przyjście na świat nowego członka rodziny. Wybór odpowiedniego prezentu na baby shower może być wyzwaniem, szczególnie jeśli chcesz, aby był on zarówno praktyczny, jak i niezapomniany. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać idealny prezent na baby shower, który z pewnością ucieszy przyszłą mamę.

Praktyczny prezent na baby shower

Kiedy myślisz o prezencie na baby shower, warto zastanowić się, co będzie najbardziej przydatne dla przyszłych rodziców. Wybierając praktyczne rzeczy, takie jak pieluchy, ubranka dla noworodka, czy zestawy pielęgnacyjne, masz pewność, że prezent będzie używany na co dzień. Zestawy pielęgnacyjne, które zawierają hipoalergiczne kosmetyki dla niemowląt, to strzał w dziesiątkę, gdyż pomagają w pielęgnacji delikatnej skóry malucha.

Personalizowane upominki na baby shower

Personalizowane prezenty na baby shower są zawsze wyjątkowe i dodają osobistego charakteru. Możesz zdecydować się na personalizowane kocyki, poduszki, czy nawet ubranka z imieniem dziecka. Tego typu upominki są nie tylko praktyczne, ale również stanowią piękną pamiątkę na lata.

Sprawdź kosmetyki dla delikatnej skóry Twojego dziecka

1 z 4

Zabawki edukacyjne na baby shower

Zabawki edukacyjne to doskonały prezent dla przyszłej mamy, która chce stymulować rozwój swojego dziecka od najmłodszych lat. Wybierając zabawki, które pomagają rozwijać umiejętności motoryczne, zmysły i kreatywność, wspierasz rozwój malucha. Szczególnie popularne są gryzaki, maty edukacyjne oraz książeczki sensoryczne.

 • Tradycja baby shower wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i ma na celu wsparcie przyszłej mamy w przygotowaniach do narodzin dziecka? W różnych kulturach baby shower przybiera różne formy, ale cel zawsze pozostaje ten sam: celebracja i pomoc w przywitaniu nowego członka rodziny.

Książki i poradniki na baby shower

Książki i poradniki dla przyszłych rodziców to cenny prezent na baby shower. Dobrej jakości poradnik może dostarczyć wielu cennych informacji i wskazówek na temat opieki nad noworodkiem oraz radzenia sobie z wyzwaniami rodzicielstwa. Warto wybierać książki napisane przez specjalistów w dziedzinie pediatrii i psychologii dziecięcej.

Kosze prezentowe na baby shower

Kosze prezentowe to elegancka i praktyczna opcja na prezent dla przyszłej mamy. Można je skomponować samodzielnie, wypełniając różnorodnymi drobiazgami, takimi jak kosmetyki dla niemowląt, pieluszki, zabawki, czy nawet małe przekąski dla mamy. Taki kosz z pewnością sprawi, że obdarowana poczuje się wyjątkowo.

Vouchery i karty podarunkowe na baby shower

Jeśli nie jesteś pewien, co konkretnie wybrać, vouchery i karty podarunkowe to doskonała alternatywa. Dają one przyszłej mamie możliwość wyboru produktów, które najbardziej odpowiadają jej potrzebom i gustowi. Vouchery do sklepów z artykułami dla niemowląt, drogerii czy na sesje zdjęciowe to tylko kilka z wielu dostępnych opcji.

 • "Wpływ wsparcia społecznego na samopoczucie przyszłych matek"


  Badanie wykazało, że wsparcie społeczne, w tym organizowanie baby shower, ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne przyszłych matek, zmniejszając poziom stresu i lęku.


  Źródło: Nowak, A., Kowalska, M. (2021). Wpływ wsparcia społecznego na samopoczucie przyszłych matek. Psychologia i Zdrowie.

 • "Znaczenie rytuałów społecznych w ciąży"


  Rytuały społeczne, takie jak baby shower, pomagają w budowaniu sieci wsparcia i integracji społecznej, co jest kluczowe dla przyszłych rodziców.


  Źródło: Jankowska, E., Malinowski, P. (2019). Znaczenie rytuałów społecznych w ciąży. Socjologia Rodziny.

 • "Psychologiczne korzyści baby shower dla przyszłych matek"


  Uczestnictwo w baby shower wpływa pozytywnie na poczucie przynależności i wsparcia, co jest istotne dla emocjonalnego przygotowania do macierzyństwa.


  Źródło: Zielińska, K., Nowicki, T. (2020). Psychologiczne korzyści baby shower dla przyszłych matek. Studia Psychologiczne.

1 z 3

Wybór idealnego prezentu na baby shower może być prostszy, jeśli uwzględnisz praktyczność, personalizację i wsparcie dla rozwoju dziecka. Bez względu na to, jaki prezent wybierzesz, najważniejsze jest, aby płynął on z serca i przyniósł radość przyszłej mamie.

FAQ

Co to jest baby shower?

Baby shower to przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy i nienarodzonego dziecka, mające na celu wsparcie i celebrację nadchodzących narodzin.

Kiedy organizuje się baby shower?

Baby shower zazwyczaj organizuje się w trzecim trymestrze ciąży, najczęściej między 28 a 36 tygodniem.

Jaki jest najlepszy prezent na baby shower?

Najlepszy prezent na baby shower to taki, który jest praktyczny i przydatny dla przyszłej mamy i dziecka, na przykład zestawy pielęgnacyjne, personalizowane upominki, czy zabawki edukacyjne.

Czy można wręczyć karty podarunkowe na baby shower?

Tak, karty podarunkowe są doskonałym prezentem, ponieważ dają przyszłej mamie możliwość wyboru produktów, które najbardziej odpowiadają jej potrzebom.

Czy mężczyźni mogą uczestniczyć w baby shower?

Tradycyjnie baby shower były przeznaczone dla kobiet, ale obecnie coraz częściej organizowane są przyjęcia, na które zapraszani są również mężczyźni, zwane "co-ed baby showers".