Strona główna > Strefa wiedzy > Blog > Jak wybrać krem dla niemowląt do twarzy?

Jak wybrać krem dla niemowląt do twarzy?

Jak wybrać krem dla niemowląt do twarzy?

Autor: Zespół Natural Baby Care

Data publikacji: 6 marzec 2024

Czas czytania: 5 minut

Pielęgnacja skóry niemowlęcej to niezwykle ważny element opieki nad maluszkiem. Skóra niemowląt jest delikatna, wrażliwa i bardziej podatna na podrażnienia oraz infekcje niż skóra dorosłych. Dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie produktów do pielęgnacji, zwłaszcza kremu do twarzy. W niniejszym wpisie podpowiemy, jak wybrać krem odpowiedni dla delikatnej skóry niemowlęcia.

Czym kremować niemowlaka?

Kremowanie niemowlaka powinno być stałym elementem pielęgnacji codziennej. Jednak warto pamiętać, że skóra niemowlęcia różni się od skóry dorosłej i wymaga specjalnej uwagi. Niezależnie od tego, czy dziecko ma skórę suchą, wrażliwą czy problematyczną, warto stosować kremy o jak najbardziej naturalnym składzie, wolne od substancji drażniących i alergenów.

Jaki to dobry krem dla dzieci?

Wybór dobrego kremu dla niemowlaka może być trudny, biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych na rynku produktów. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na skład, unikając substancji chemicznych takich jak parabeny, SLS, parafinę czy sztuczne barwniki. Dobry krem dla dzieci powinien zawierać naturalne składniki, takie jak olejki roślinne, masło shea czy aloes, które nawilżają i chronią delikatną skórę niemowlęcia.

Sprawdź kosmetyki dla delikatnej skóry Twojego dziecka

1 z 4

Krem dla dzieci bez wody?

W przypadku pielęgnacji skóry niemowlęcej warto unikać kremów zawierających duże ilości wody, która może przyczynić się do wysuszenia skóry. Zamiast tego, warto wybierać kremy o konsystencji bogatej w naturalne oleje, które utrzymają odpowiednią wilgotność skóry i zapewnią jej ochronę przez cały dzień.

 • Badania naukowe wykazały, że regularne stosowanie kremów ochronnych dla niemowląt może przyczynić się nie tylko do zachowania zdrowej skóry, ale także do poprawy relacji między rodzicem a dzieckiem. Dotyk i masaż skóry podczas aplikacji kremu może wzmacniać więź emocjonalną między opiekunem a maluszkiem, tworząc w ten sposób pozytywne doświadczenia i wspomnienia.

Krem dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry (AZS)?

Dla dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, wybór odpowiedniego kremu jest szczególnie istotny. Warto szukać kremów o łagodzących właściwościach, z naturalnymi olejami w skłądzie, które nawilżają skórę, łagodzą jej podrażnienia oraz zmniejszają świąd. Dobrze jest również konsultować się z lekarzem dermatologiem w celu doboru odpowiedniego preparatu.

Jak wybrać krem dla niemowląt do twarzy?

Podczas wyboru kremu dla niemowląt do twarzy warto kierować się przede wszystkim składem produktu oraz jego właściwościami nawilżającymi i ochronnymi. Unikajmy produktów zawierających substancje drażniące oraz sztuczne barwniki. Zamiast tego, postawmy na kremy o jak najbardziej naturalnym składzie, które zapewnią delikatnej skórze niemowlęcia najlepszą możliwą opiekę.

Jak często stosować krem do twarzy dla niemowlaka?

Zależy to od indywidualnych potrzeb skóry dziecka oraz warunków otoczenia. Zazwyczaj krem do twarzy dla niemowlaka można stosować kilka razy dziennie, szczególnie po kąpieli, przed wyjściem na zewnątrz, oraz przed snem. Ważne jest dostosowanie częstotliwości stosowania kremu do potrzeb skóry dziecka i obserwowanie jej reakcji.

 • "Naturalne lipidy pomagają w leczeniu ciężkiego AZS u dzieci"

  Kremy oparte na naturalnych lipidach mogą pomóc w naprawie skóry dzieci z ciężkim atopowym zapaleniem skóry. Stosowanie takich kremów może przynieść ulgę i poprawić komfort życia dziecka.

  Źródło: Choi, J. K., & Dausch, J. (2009). Efficacy of a lipid-based barrier repair formulation in moderate-to-severe pediatric atopic dermatitis. Journal of Drugs in Dermatology, 8(12), 1106-1111.

 • "Regularna pielęgnacja skóry noworodków wspiera zdrową barierę skórną"

  Regularna pielęgnacja skóry noworodków za pomocą standardowych produktów może przyczynić się do utrzymania zdrowej funkcji bariery skórnej. To oznacza, że dbanie o skórę od najmłodszych lat może zapobiec późniejszym problemom skórnym.

  Źródło: Garcia Bartels, N., Scheufele, R., Prosch, F., Schink, T., & Proquitté, H. (2014). Effect of standardized skin care regimens on neonatal skin barrier function in different body areas. Pediatric Dermatology, 31(6), 678-685.

 • "Kremy ochronne i nawilżające łagodzą objawy atopowego zapalenia skóry"

  Skóra osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry ma zaburzoną barierę ochronną. Dlatego istotne jest stosowanie kremów ochronnych i nawilżających, aby zminimalizować objawy choroby i zapewnić skórze odpowiednią ochronę.

  Źródło: Cork, M. J., Danby, S. G., Vasilopoulos, Y., Hadgraft, J., Lane, M. E., Moustafa, M.,... & Tazi-Ahnini, R. (2009). Epidermal barrier dysfunction in atopic dermatitis. Journal of Investigative Dermatology, 129(8), 1892-1908.

1 z 3

Wybór odpowiedniego kremu dla niemowląt do twarzy to kluczowy element pielęgnacji skóry maluszka. Dbając o jej odpowiednie nawilżenie i ochronę, zapewnimy dziecku komfort i zdrową skórę przez wiele lat.

FAQ

Jaki krem na zimę dla dziecka?

Kremy na zimę dla dzieci zwykle zawierają nawilżające składniki, takie jak masło shea, olej kokosowy czy gliceryna. Szukaj produktów ochronnych i hipoalergicznych.

Krem dla dzieci do skóry atopowej

Dla skóry atopowej dziecka, zalecane są kremy zawierające kojące składniki, np. ekstrakty roślinne, aloes lub olej migdałowy. Wybieraj produkty bez substancji drażniących.

Czemu krem się roluje?

Krem się może rolować z powodu nakładania zbyt dużej ilości, stosowania różnych produktów bazowych lub niewłaściwego nakładania – najlepiej aplikować go delikatnymi ruchami wmasowującymi.

Jaki krem dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry?

Kremy dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry powinny zawierać łagodzące składniki, takie jak prowitamina B5, niacynamid lub pantenol.

Krem dla dzieci bez wody

Kremy dla dzieci bez wody, zwane także emolientami, skupiają się na ochronie skóry poprzez nawilżanie i tworzenie warstwy ochronnej.

Jaki krem dla dzieci na wiatr i mróz?

Kremy na wiatr i mróz dla dzieci powinny zawierać substancje ochronne i nawilżające, takie jak naturalne oleje i witaminę E.

Krem dla niemowląt do skóry atopowej?

W zimie wybieraj kremy dla niemowlaka, które zawierają nawilżające składniki, takie jak olej kokosowy lub masło shea, oraz substancje ochronne.

Jaki krem dla niemowląt do twarzy?

Kremy do twarzy niemowlaka powinny być delikatne, niezawierające substancji drażniących, zapachowych i zapewniające nawilżenie.

Czym kremować niemowlaka?

W celu kremowania niemowlaka stosuj produkty hipoalergiczne, bezpieczne dla skóry dziecka, unikając substancji drażniących i zapachowych.